Επίσκεψη του Γενικού Γραμματέα Ε.Ε.Κ.&Δ.Β.Μ. Γεώργιου Βούτσινου στο σχολικό συγκρότημα  ΔΙΕΚ, ΕΚ, ΕΠΑΛ Ευόσμου

Σήμερα, Πέμπτη, 16 Νοεμβρίου, στους χώρους του σχολικού συγκροτήματος Δημοσίου Ι.Ε.Κ., Εργαστηριακού Κέντρου, ημερησίων 1ου και 2ου ΕΠΑΛ, καθώς και του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ευόσμου, πραγματοποιήθηκε συνάντηση στελεχών των παραπάνω σχολικών μονάδων με το Γενικό Γραμματέα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης & Δια Βίου Μάθησης του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., κο Βούτσινο Γεώργιο και τους στενούς συνεργάτες του, όπου συζητήθηκαν θέματα της Ε.Ε.Κ. και εξετάστηκαν οι συνθήκες λειτουργίας των σχολικών μονάδων και η σύνδεσή τους με την τοπική αγορά εργασίας.

Στη συνάντηση παρευρέθηκαν ο Διευθυντής του Ε.Κ. Ευόσμου κος Χριστακάκης Γεώργιος, ο Αναπληρωτής Διευθυντής του Δ.ΙΕΚ Ευόσμου, κος Χριστοφορίδης Κωνσταντίνος, η Υποδιευθύντρια του Δ.ΙΕΚ Ευόσμου, κα Σαράφη Αντιγόνη, ο Διευθυντής του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ευόσμου, κος Βασιλειάδης Δημήτριος, η Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑΛ Ευόσμου, κα Γιγαντίδου Βαλεντίνη, ο Υποδιευθυντής του 1ου ΕΠΑΛ, κος Αγγελίδης Νικόλαος, η Υποδιευθύντρια του 1ου ΕΠΑΛ, κα Μισαηλίδου Δέσποινα, και ο Υποδιευθυντής του 2ου ΕΠΑΛ κος Ναθαναηλίδης Ελευθέριος.